Uyanış Büyük Selçuklu Turan Şah kimdir, gerçek adı nedir? Turanşah tarihte ne zaman öldü?

Son zamanların en çok izlenen dizilerinden biri olan TRT 1’in fenomen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu’da Turan Şah karakteri dizi severler tarafından merak ediliyor. Uyanış Büyük Selçuklu Turanşah karakteri kimdir, gerçek adı nedir, hangi oyuncu aktör oynuyor? Uyanış Büyük Selçuklu Turan şah tarihte ne zaman yaşadı, ne zaman öldü?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve pazartesi akşamlarının en çok izlenen dizilerinden biri olan reyting rekortmeni dizi Uyanış Büyük Selçuklu dizi severleri ekranlarının başına kilitlemeye devam ediyor. Yayınlandığı her yeni bölümde dizi severleri ekranlarının başına kilitleyen dizide, Turan Şah karakteri izleyiciler tarafından merak edilerek araştırılmaya başladı.

Bir yandan diziyi izleyen seyirciler, diğer yandan dizi hakkında ve oyuncular hakkında merak ettikleri konuları internet üzerinde araştırıyor. Bu hafta merak edilen isim de diziye yeni katılan TuranŞah karakteri oldu. İşte merak edilen Turan şah karakteri hakkında ayrıntılar…

Saray ile İsfahan’ın büyük sırla çalkalandığı ve de yangın yerine döndüğü sırada Selçuklu topraklarına gelen Turanşah, Melikşah’ıTekiş’in ardından oldukça zorlayacak. Babası Kavurd Bey’in vaktiyle Melikşah’la taht savaşına girip kaybetmesi ve de Nizamülmülk’ün önerisiyle de öldürülmesi sonrası hem Melikşah’ı hem de Nizamülmülk’ü baş düşmanı gören Turanşah’ın saraya gelişi taşları yerinden oynatacak. Üçlü arasında neler yaşanacağı merakla beklenecek.

Turanşah kimin oğludur?

Turanşah (11th century – 1096), Kirman Selçuklu meliki, Kavurd Bey’in oğludur.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.