Ana SayfaMedyaUyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun kimdir? Turna Hatun tarihte var mı?

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun kimdir? Turna Hatun tarihte var mı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yeni bölümleriyle izleyicileri adeta ekranlarının başına kilitliyor. Dizinin senaryosu ve nefes kesen sahnelerinden hariç bir de oyuncular dikkat çekenler arasında yer alıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Turna Hatun da izleyicilerin dikkatlerini üzerine çeken isimlerin başında yer alıyor. Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun’un kim olduğunu merak edenler konuyu internette araştırmaya başladı. Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun tarihte var mı? Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun tarihte annesi babası kim? Uyanış Büyük Selçuklu gerçekte var mıydı? Uyanış Büyük Selçuklu tarihte kimdi? Sevda Erginci kimdir? Sevda Erginci kaç yaşında, nereli?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU TURNA HATUN KİMDİR?

Uyanış Büyük Selçuklu Turna karakterini canlandıran Sevda Erginci, 3 Ekim 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Okul tiyatrosunda yer alan Erginci, bir dönem piyano eğitimi almıştır. 3 yıl Flamenko yapmış olan Sevda Erginci’nin ilk dönemlerde hayali balerin olmak olsa da, sonrasında bu fikri değişmiş ve tiyatroya yönelmiştir. Yıldız Kenter’in öğrencisi olan genç oyuncu, bir süre sonra Ozan Güven tarafından keşfedilmiş ve Koyu Kırmızı dizisinde boy göstermiştir.

İlk sinema filmini ise Türkan Şoray’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Uzaklarda Arama filmi ile çeken Sevda Erginci, Hayat Bazen Tatlıdır dizisiyle kariyerine devam etmiş ve son olarak Yasak Elma dizisinde boy göstermeye başlamıştır.

Sevda Erginci 1,65 boyundadır.

TURNA HATUN TARİHTE VAR MI?

Sultan Melikşah’ın eşi Terken ya da Türkan Sultan ve oğlu Ahmet Sencer’in eşi de Turkan Sultan olduğu için isim karışıklığı olmaması adına tarihte Turna adı verilmiş olabilir. Ancak bu tarihte bu net değildir.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.