Uzak Şehrin Masalı Aliye Demirkan, Kırmızı Oda’da bakın hangi karakteri canlandırmış!

FOX TV’nin sevilen dizisi Uzak Şehrin Masalı dizisi, izleyicileri ekranlarının başına kilitliyor. Reyting rekorları kıran dizide tecrübeli oyuncu Zeynep Eronat da adeta tecrübesini konuşturuyor. Uzak Şehrin Masalı dizisinde Aliye Demirkıran karakterini canlandıran Zeynep Eronat’ın, Tv8’in izlenme rekorları kıran Kırmızı Oda dizisinde de rol aldığı ortaya çıktı. Uzak Şehrin Masalı Aliye Demirkıran kimdir, gerçek adı nedir? İşte detaylar…

FOX TV’nin yeni sezon dizilerinden Uzak Şehrin Masalı, Pazar akşamları yeni bölümleriyle ekranlara geliyor. 26 Eylül Pazar akşamı 3. bölümü yayınlanan dizi, izleyicileri de adeta televizyon ekranlarının başına kilitliyor. Dizide, birçok oyuncu gösterdikleri performanslarla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Bu oyunculardan biri de dizide adeta oyunculuk tecrübesini konuşturan Zeynep Eronat oldu. Oyunculuk performansı ile tecrübesini izleyicilere gösteren ve beğenileri de toplayan Eronat’ın, geçen sezon Kırmızı Oda’da da rol aldığı ortaya çıktı.

zeynep eronat

Bir yandan diziyi izleyen Uzak Şehrin Masalı dizisinin tutkunları, diğer yandan da merak ettikleri detayları öğrenmek için araştırma yapıyor. İşte o detaylardan biri de tecrübeli oyuncu, Uzak Şehrin Masalı’nın Aliye Demirkıran’ı Zeynep Eronat.

Uzak Şehrin Masalı Aliye Demirkıran kimdir?

FOX TV’nin yeni dizisi Uzak Şehrin Masalı’nda Aliye Demirkıran karakterine hayat veren oyuncu, Zeynep Eronat’tır.

Zeynep Eronat kimdir?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 9 Temmuz 1963’te Ayper ve Osman Eronat çiftinin kızı olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının mesleği nedeniyle ortaokulun ilk yılına kadar çocukluğunu Balıkesir’in sahil ilçesi Bandırma’da geçirdi. 13 yaşından itibaren Ankara’da yaşamaya başladı. Annesinin teşvikiyle 1981’de Ankara Devlet Konservatuarı’nın Tiyatro Bölümünü kazandı ve 1985 yılında mezun oldu. Cüneyt Gökçer, Semih Sergen, Bozkurt Kuruç, Lemi Bilgin gibi oyunculardan eğitim aldı. Aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosu’na stajyer sanatçı olarak atandı. 1987 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin edildi. Sinemada Asmalı Konak, Neredesin Firuze, Mustafa Hakkında Her şey, Sen Ne Dilersen gibi yapımlarda rol aldı.

1990’lı yılların başında oynadığı televizyon dizileriyle ilk kez ekranlarda gözüktü ancak asıl şöhreti 2002’de oynadığı ”Asmalık Konak” dizisiyle yakaladı. 2006 yılındaysa ”Sen Ne Dilersen” filmindeki rolüyle Ankara Film Festivali’nde ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.

zeynep eronat3

2006-2007 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan emekli olup İstanbul’da yaşamaya başladı. Zeynep Eronat,  Asmalı Konak, Serseri, Sıla, Parmaklıklar Ardında, Kapalı Çarşı, Al Yazmalım, Kızıl Elma, O Hayat Benim ile Hayatımın Aşkı gibi dizi projelerinde rol aldı.

O Hayat Benim isimli dizide Mücella karakterini, 2019’da ekranlara gelen Yüzleşme dizisinde Songül karakterini canlandırdı.

Zeynep Eronat Kırmızı Oda dizisinde Gümüş Teyze’yi canlandırmış!

TV8 ekranlarında geçtiğimiz sezon ilk sezonu ile ekranlara gelen ve reyting rekorlarını da alt üst eden Kırmızı Oda dizisinde, Zeynep Eronat’ın da rol aldığı ortaya çıktı. Tecrübeli oyuncu, Aslıhan Gürbüz’ün canlandırdığı Kumru karakterinin hikayesinde Gümüş Teyze’yi canlandırdı.

kırmızı oda gümüş

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.