Ana SayfaEkonomiVBT Yazılım halka arz sonuçları! VBT Yazılım (VBTYZ) kaç lot verdi, dağıttı?

VBT Yazılım halka arz sonuçları! VBT Yazılım (VBTYZ) kaç lot verdi, dağıttı?

Son zamanlarda halka arzlara olan ilgi yavaş yavaş eskiye dönmeye başladı. VBT Yazılım da geçtiğimiz gün halka arz işlemini tamamlanmıştı. Yatırımcılar ise halka arzın sonuçlarını araştırıyor. VBT Yazılım halka arz sonuçları açıklandı mı? VBTYZ kaç lot, kişi başı kaç hisse dağıttı?

VBT Yazılım’ın halka arzında talep toplama işlemleri 5-6 Temmuz tarihlerine yapıldı ve tamamlandı. Yatırımcılar, özellikle de bu halka arza katılanlar ise VBT Yazılım’ın sonuçlarını araştırıyor. VBT Yazılım halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi?

“VBT Yazılım olarak yeni yatırımcılarımızla daha güçlüyüz”

VBT Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Birol Başaran, halka arzın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, “Bu süreçte şirketimize, bize inanan ve büyüme yolculuğumuzda bizimle olmayı seçen, şirketimizin ortağı olmayı tercih eden tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederim. Bundan sonraki her sürecimizde değerli yatırımcılarımızın bize verdiği güçle şirketimizi daha da ileriye taşıyacağız” dedi. Halka arzdan elde edilecek gelirin şirketin organik ve inorganik büyümesinde kullanılacağını vurgulayan Başaran, “Halka arzdan elde edilen gelirin bir kısmını öncelikle yazılım sektöründe yer alan bir veya birkaç firmanın satın alınması veya ortak olunmasında kullanacağız. Diğer kısmıyla da Ar-Ge faaliyetlerimizin iyileştirilmesi için yeni bir Ar-Ge merkezi kurmayı ve İstanbul, Ankara, Adana, Londra’da bulunan ofislerimize ek olarak yurtiçinde ve yurtdışında yeni ofisler açmayı planlıyoruz. Yurtiçinde üniversitelerin bulunduğu büyük şehirler başta olmak üzere ve yurtdışında ise özellikle Avrupa, ABD ve Ortadoğu’ da olmak üzere ofis açmak için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

VBT Yazılım halka arz detayları

VBT Yazılım A.Ş., 8 milyon TL nominal değerli payları, pay başına 12,48 liradan satışa sundu. 5-6 Temmuz tarihlerin bankalar ve aracı kurumlar üzerinden talep toplanarak satışlar gerçekleştirildi.

Metro Yatırım ve A1 Capital’in eş liderliğinde yürütülen halka arz sürecinde VBT Yazılım payları için 5-6 Temmuz tarihlerinde Borsa Birincil Pazarı’nda eşit dağıtım yöntemiyle talep toplandı. Yapılan halka arzın sonuçları ise merakla araştırılıyor.

VBT Yazılım’ın kişi başına maksimum 334 adet lot düşecek şekilde dağıtıldığı tahmin ediliyor. Halka arz kesin sonuçları ise henüz paylaşılmadı. Şirket tarafından halka arz sonuçları kamuoyu ile paylaşıldığında haberimiz güncellenecektir.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.