Home Sağlık Viscoran İlaç Sanayii Borsada varmı, hisse kodu nedir?

Viscoran İlaç Sanayii Borsada varmı, hisse kodu nedir?

0
100

Rusya tarafından geliştirilen Sputnik V koronavirüs aşısının Türkiye’de üretileceği açıklandı. Aşıyı üretecek olan firma, yatırımcıların da dikkatlerini üzerine çekti ve firma internette araştırılmaya başladı. Viscoran İlaç Sanayii Borsada varmı, hisse kodu nedir? Viscoran İlaç Sanayii hangi firmanın, sahibi kim gibi araştırmalar da sıkça yapılıyor.

Türkiye ile Rusya arasında Sputnik V koronavirüs aşısının Türkiye’de üretilmesine yönelik anlaşma sağlandı. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu, yazılı açıklamasında Türk Viscoran İlaç’ın aşının yerlileştirilmesi çalışmaları yürüttüğünü ve önümüzdeki aylarda birçok tesiste aşıyı üretmeyi hedeflediğini açıkladı.

Viscoran İlaç, diğer Türk ilaç üreticileriyle de ortaklıklar kurulmasında yardımcı olacak.

CinnaGen İlaç ile teknoloji transferi anlaşmasında son noktaya gelinirken, iki üretim tesisiyle de kapasite artırım görüşmeleri sürüyor.

Viscoran İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran: “Üretim sözleşmeleri, lisanslama süreçleri, depolama ve dağıtım konularına ek olarak, ürün üzerinde bazı klinik çalışmaların yürütülmesi de Sputnik V aşısı için Rusya ile işbirliğimizin bir parçasıdır. Bu konudaki çalışmalarımız da çok başarılı bir şekilde devam ediyor. ” ifadelerini kullandı.

Yatırımcılar, sıklıkla bu şirketin borsada olup olmadığını araştırıyor. Ancak, Viscoran isimli herhangi bir firma borsada işlem görmüyor. Ancak bu firmanın bağlı bulunduğu bir üst kuruluş olabilir, bu durumda gelişmeler, haberimize eklenecektir.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.