Home Gündem Yalnız Fettah Dahhak kimdir, FETÖ’yü mü kimi canlandırıyor, gerçek adı nedir?

Yalnız Fettah Dahhak kimdir, FETÖ’yü mü kimi canlandırıyor, gerçek adı nedir?

0
214
Yalnız Fettah Dahhak kimdir

ATV ekranlarında ünlü yönetmen Osman Sınav’ın yeni filmi Yalnız Kurt, ilk bölümü ile ekranlara geliyor. Dizide, Fettah Dahhak merak konusu oluyor. Yalnız Kurt Fettah Dahhak kimdir, ajan mı, gerçek adı nedir, FETÖ terör örgütü lideri Fetullah Gülen’i mi canlandırıyor.

ATV ekranlarında yepyeni bir dizi izleyicileri ekranlarının başına kilitliyor. Ünlü yönetmen Osman Sınav’ın yönettiği dizide birçok konu merak konusu olurken diziden beklentiler ise yüksek. Uzun zamandır merakla beklenen Yalnız Kurt dizisi, ilk bölümü ile 28 Ocak günü yayınlanıyor.

Dizide ajan olduğu aktarılan Fettah Dahhak ise büyük merak konusu oluyor. Erzurumlu bir ailenin çocuğu ve ajan olduğu aktarılan isim anlatılırken, akıllara FETÖ Terör Örgütü Lider Fethullah Gülen geldi. Peki Fettah Dahhak kimdir, gerçek adı nedir?

DAHHAK NEDİR, NE DEMEK?

Dahhak, Zahhak ya da Zohak, İran mitolojisinde şeytani bir figür. Avesta gibi antik İran Zerdüşt metinlerinde “Azi Dahaka” olarak da geçer. Bu metinlere göre Zohak, Ehrimen’in oğlu ve Ahura Mazda’nın düşmanıdır.

Fettah Dahhak isimli ajan dizide anlatılırken, FETÖ Lideri Fethullah Gülen akıllara gelmiştir. Dahhak’ın Amerikan ajanı olduğu da vurgulanmıştır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.