Yılbaşında sokağa çıkma yasağı hangi günler, yasaklar ne, 5 gün tatil mi, kaç gün?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından yılbaşında hangi yasakların olduğu, sokağa çıkma yasağı hakkındaki detaylar da merak konusu oldu ve vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. Yılbaşında hangi yasaklar var? Sokağa çıkma yasağı kaç gün? Yılbaşında sokağa çıkma yasağı hangi gün başlıyor? Yılbaşında 5 gün tatil mi var? işte detaylar…

2021 yılı yaklaşırken koronavirüsle mücadeleyle geçen bu yıl, artık yavaş yavaş bitiyor. 2020 yılının bitmesine yakın, cumhurbaşkanlığı kabinesi de geçtiğimiz günlerde toplanarak önemli kararların altına imzasını attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, yılbaşında uygulanacak olan yasakları ve kısıtlamaları kamuoyuna duyurdu. Kabine toplantısının ardından yapılan açıklamanın ardından yılbaşında uygulanacak olan yasaklar merak konusu oldu. Yasaklar hakkında detaylı bilgiler almak isteyen vatandaşlar da konuyu internette araştırmaya başladı. Özellikle merak edilen konurlardan biri de yılbaşında kaç gün tatil olacağı! İşte merak edilen konuların detaylarını sizler için derledik! Yılbaşında hangi günler sokağa çıkma yasağı uygulanacak? Yılbaşında kaç gün sokağa çıkma yasağı var? Yılbaşında sokağa çıkma yasağı hangi gün başlıyor?

YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ GÜNLER OLACAK?

Sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacaktır.

YASAKLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR VE BİTİYOR?

Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Genelgesinde şu ayrıntı bulunuyor 1. Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta sonları; Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.