Youtube yeni telif hakkı sistemi 2021 nedir, nasıl çalışıyor?

Türkiye’de Youtube içerik üreticileri, son zamanlarda yeni telif hakkı sistemini araştırmaya başladı. Peki, Youtube 2021 yeni telif hakkı sistemi nedir, telif hakkı ihlalinde ne olur?

Youtube için üretilen içeriğin kalitesi her geçen gün artıyor. Geçmişte çok az kullanıcısı olan bu ortamda, zamanla kullanıcı ve içerik üreticilerinin sayısı artmıştır. İnsanların Youtube’a olan ilgisi artıyor ve bu da ek bir gelir kaynağı olarak görülüyor. Ancak, Youtube’da özel içerik oluşturan kişiler telif hakkı sorunlarına takılabilir. Bu, video ve müzik gibi şeylerin kullanımının başkalarının hakkı olduğu anlamına gelir. Öte yandan, yeni sistem önceden telif hakkı ihlali bildirimi gönderecektir. Paylaşmak istediğiniz videoları göndermeden önce lütfen telif haklarını ihlal edip etmediklerini kontrol edin. İhlal varsa bununla ilgili bilgiler vardır.

YouTube bu konuyla ilgili; video hak taleplerini “Kontrol” sayfasından filtreleyebilirsiniz. Dolayısıyla Youtube partner programı abonelerinin reklamların durumunu kontrol etmek için bu sistemi kullanabileceğini söyledi.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.