Zafer Saral yakalandı, Türkiye’ye teslim edildi! Zafer Saral kimdir?

İstanbul Beşiktaş’ta bir kafede 3 kişinin ölümünden 3 kişinin de yaralanmasından dolayı yürütülen soruşturma kapsamında aranan Sarallar Suç Örgütü’nün lideri Zafer Saral yakalandı. İnterpol tarafından Kuzey Makedonya’da yakalanan Zafer Saral, Türkiye’ye teslim edildi. Zafer Saral kimdir?

Nispetiye Caddesi’ndeki bir kafede 19 Temmuz 2016’da düzenlenen silahlı saldırıda Veysel Kadayıfçıoğlu, Tufan Gedik ve Yakup Oral ölmüş, 3 kişi de yaralanmıştı. Saldırının Sarallar grubu tarafından gerçekleştirdiği belirlenmişti. Sarallar örgütünün lideri olduğu belirtilen Zafer Saral, Kuzey Makedonya’da yakalandı. Saral, İnterpol tarafından Türkiye’ye teslim edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alınan Zafer Saral, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

CİHAN SARAL DA KUZEY MAKEDONYA’DA YAKALANMIŞTI

Öte yandan polis, grup üyesi 9 kişiyi yakalamış ancak olayın faillerinden Zafer Saral ve Cihan Saral’ın yurt dışına kaçtığı anlaşılmıştı.

İstanbul’daki operasyon sürerken polis, Cihan Saral da Mayıs ayında Kuzey Makedonya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmişti. Cihan Saral tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.